Ana içeriğe atla

Nallıhan Uyuzsuyu ŞelalesiBolu-Bilecik karayolunda, Nallıhan, Göynük arasında Karacasu Köyü'nün güneyinde, Sarıçalı Dağının kuzey eteklerinde güzel olduğu kadar gizemli ve merak uyandıran bir şelale Uyuzsuyu Şelalesi... Adını Sarıçalı dağındaki pınarlardan gelen tertemiz suyunun şifasından alıyor. İşte Uyuzsuyu Şelalesi ve bahar çiçekleri.


Kurukafa kayalıkları ve Uyuzsuyu Şelalesi:Bu gizemli yerşekilleri yoksa canlı mı? Tek gözlü dev ya da uzaydan gelen bir yaratık mı?Çer çöp, börtü böcek...Şırıl şırıl akan şifalı dere:

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kurtuluş Savaşının Kadın Kahramanları: Şerife Bacı

Yıl 1921, Aralık ayında kar birdenbire bastırmış, Küre ve Ilgaz dağlarından geçen İnebolu-Ankara yolu kapanmıştı. Cepheye giden nakliye kolları geceye kalmadan yakın köy ve hanlara sığınmışlardı...

Oğlumla Datça'da

“Palamutbükü’ne gidelim” dedi oğlum. “İyi de nerede kalınır peki?” dedim. Pansiyon araştırdım ama pek matah bir yer bulamadım. Çoğu Palamutbükü ahalisinin işlettiği, internete bakıldığında haklarında türlü şikayetler olan müesseseler. Velhasıl ucuz, temiz, nezih, samimi ve mütevazı bir yer bulamadım. Oğluma “neden Datça’da kalmıyoruz, istediğinde gidip Palamutbükünde doyana kadar yüzersin” dedim. “Uyar” dedi.

Erzincan'da Uzaydan Görünen Atatürk Portresi

Erzincan merkezinin altı kilometre kuzey batısında, Menderes Caddesi üzerinde Işıkpınar köyünün bir kilometre doğusunda, Keşiş Dağı'nın batı yamacında uzaydan bile görülebilen bir Atatürk portresi ve imzası... İşte Google earth'den kendiniz görün...